Kaasomandi kasutamine
Hoone on kümne korteriga kaasomand. Samas pääseb kõnealuse hoone katusele vaid läbi ühe korteri A. Päästeamet tegi kõigile selle hoone kaasomanikele tähtajalise ettekirjutuse paigutada katusele tuletõrjuja käigurajad. Kaasomanike enamus volitas kirjaliku otsusega oma hulgast ühe kaasomaniku projektijuhiks, kes pidi korraldama hanke ning hanke võitnud firmaga tuletõrje käiguradade paigaldamise. Niisamuti paluti kaasomanike kirjaliku volitusega korteri A kaasomanikel võimaldada kaasomanike enamusel volitatud projektijuhil katusele pääsemine nii hinnapakkumise korraldamiseks kui hanke võitnud firmaga käiguradade paigaldamiseks. Kirjalikule kaasomanike enamuse otsusele ja volitusele vaatamata keeldub korteri A kaasomanik teiste kaasomanike poolt volitatud projektijuhist kaasomanikku läbi enda korteri katusele laskmast. Kas korter A kaasomanik tohib takistada kaasomanike enamuse volitatud kaasomanikku läbi oma korteri katusele pääsemast?
Kaasomanikul on õigus nõuda teistelt kaasomanikelt, et kaasomandis oleva asja valdamine ja kasutamine toimuks vastavalt kõigi kaasomanike huvidele. Kirjeldatud olukorras on kõigi kaasomanike huvides päästeameti ettekirjutuse täitmine, kuna selle tegemata jätmine seab ohtu kaasomandi eseme säilimise tervikuna tulekahju korral ja ettekirjutuse täitmata jätmine võib tuua kasa trahvi või sunniraha, mille peavad tasuma samuti kõik kaasomanikud. Kaasomanikud peavad üksteise suhtes käituma lähtuvalt hea usu põhimõttest, eelkõige hoiduma teiste kaasomanike õiguste kahjustamisest.
Seega on kaasomanikel õigus nõuda, et neile või nende volitatud esinajale ja töid teostavatele ehitusmeestele tagatakse juurdepääs katusele.