Kolme kuu hüvitis

Tööandja on tühiselt ülesse andnud minu töölepingu ja soovin selle eest saada töövaidlus komisjonilt kolme kuu hüvitist, kui täidan avalduse. Millest see kolme kuu hüvitis tuleneb? Kas selle all on mõeldud (kuu keskmist) palka või töövaidluskomisjon määrab hüvitise summa? 

Kui töövaidluskomisjon või kohus tuvastab töölepingu ülesütlemise tühisuse ja lõpetab töölepingu, on tööandja kohustatud maksma töötajale hüvitist kolme kuu keskmise töötasu ulatuses. Hüvitise aluseks on töötaja keskmine töötasu, mitte lihtsalt kuupalk, ning komisjonil/kohtul on õigus hüvitise suurust muuta, arvestades ülesütlemise asjaolusid.

Vastatud:
07.05.2026