Kes kehtestab maksumäära?

Kohaliku omavalitsuse volikogu kehtestab hiljemalt maksustamisaastale eelneva aasta 1. juulil igale järgmisele maa sihtotstarbegrupile maksumäära:

1) elamumaale ja maatulundusmaa õuemaa kõlvikule 0,1–0,5 protsenti maa maksustamishinnast aastas;

2) eelpool nimetamata maatulundusmaale 0,1–0,5 protsenti maa maksustamishinnast aastas;

3) eelpool nimetamata sihtotstarbega maale 0,1–1,0 protsenti maa maksustamishinnast aastas.

Maksumäärade muutmise korral sisestab kohaliku omavalitsuse üksus muudetud maamaksumäärad maamaksu infosüsteemi maksustamisaastale eelneva aasta 1. septembriks. Kui nimetatud tähtpäevaks ei ole muudetud maksumäärasid maamaksu infosüsteemi sisestatud, arvutatakse maamaks eelmisel aastal kehtinud määrade järgi. Maamaksumäärad avaldatakse Maksu- ja Tolliameti veebilehel.

Maamaks laekub omavalitsusüksuse eelarvesse.

/ täiendavalt: MaaMS §§ 5, 6/