Testament
Olen 72 a ne.Soovin teha oma vara kohta testamendi.Mul on kaks kinnisvara objekti,mõlemas 1/2 kaasomandist.Mul on poeg esimesest abielust,praegu 30 a suhtes uue elukaaslasega.Sooviks,et vara päriks poeg,aga poja elustiil on selline,et ta praktiliselt pole käinud elus tööl,tal puudub sissetulek,karjäär,pere.30 a olen olnud uue elukaaslasega,keda ei tahaks elukohata jätta.Kuidas seda testamenti kirjutada,et poeg kasutada jäetud ruumidest inimest tänavale ei saaks tõsta,üüri nõuda jne.Elukaaslane on meie elamisse paigutanud u 10000 € ja teinud kinnisvara juures nii majas ja aias suurt tööd.Poeg pole selle aja jooksul teinud midagi,ei ka rahaliselt.Kuidas tuleks sellises olukorras testament koostada ?
Testament on pärandaja viimase tahte avaldus ja selles võib teha oma surma puhuks just selliseid korraldusi, nagu pärandaja soovib. Kui Teie sooviks on, et pärijaks saab poeg aga elukaaslasele jääb õigus eluaset surmatunnini kasutada, saategi kirjutada testamenti sisse elukaaslasele isikliku tasuta kasutusõiguse. Tasuta kasutusõiguse saate seada ka juba täna notari juures vastavat lepingut tehes ja kasutusõiguse kohta kinnistusraamatusse märkust tehes. See ei tee Teie elukaaslasest kaaspärijat vaid annabki talle õiguse kasutada eluaset lepingus ette nähtud viisil oma elupäevade lõpuni sõltumata sellest, kes on kinnisasja omanik.
Kui aga soovite elukaaslasele Teie surma järgselt ka elamisse paigutatud raha tagastamist pärija poolt, on võimalik ka see testamendis ette näha. Testamendi sõnastust aitab Teil korrigeerida ka testamenti tõestav notar, kui avaldate talle, millist olukorda oma surma järgselt täpselt saavutada soovite.