Testamendijärgne pärimine

Написано завещание, по которому дача переходит мне в собственность, а квартира дяде. У дяди есть долги и он покинул Эстонию. 1) В случае его отказа от наследства квартира переходит мне или наследнику первой очереди? И должны ли мы платить долги дяди? 2) В случае если он вступает в наследство могут ли дачу также забрать за долги? 3) В случае если он не объявится могу ли я без него вступить в свою часть наследства?

Kirjelduse kohaselt on testamendiga nii teile kui onule määratud annakud (konkreetsed varaesemed) ja pärandaja muu vara (vallasvara ja pangakontodel olevad vahendid) on testamendis märkimata. Sel juhul on pärijateks ikkagi  seadusjärgsed pärijad, kellel on kohustus annakuna määratud vara teile kui annakusaajatele üle anda. Kui on oma annakust loobub, seda üle andma ei pea ja selle varaeseme suhtes päritakse seaduse järgi. Kuna võlgade katteks saab arestida ainult võlgniku vara, ei saa Teile määratud annakut võlgade katteks arestida ega müüa.

Et pärimismenetlust algatada, peab keegi tegema notarile vastava avalduse. Soovitan Teil seda teha, et notar saks registritest välja selgitada kogu vara koosseisu, kõik võimalikud pärijad ning selgitada ka teile kuidas pärimismenetlus konkreetsel juhul läbi viiakse.

Vastatud:
03.02.2025