Testamendi tõlgendamine
Tere.Ennem ema surma sai koostatud testament tunnistajate juuresolekul kus oli pärijaks üks poeg.isikukood ja nimi selgelt välja toodud.blanketi sain tuttavalt juristilt.nüüd kui vend läks notarisse,öeldi et ei aksepteerita testamenti kuna puudub venna nime ees sõna "ainupärija". Kas tõesti tuleb nüüd alustada täieulatusliku pärimisprotsessi?
Testamendi tõlgendamisel lähtutakse testaatori tegelikust tahtest. Isikute ja asjade nimetamisel testamendis piisab seesugusest nimetamisest või kirjeldamisest, mis ei jäta testaatori tahtes kahtlust. Kui testaatori tahtes kahtlust ei ole, ei mõjuta testamendi kehtivust eksimus asjade või isikute nimetamises või kirjeldamises ega see, et isiku või asja testamendis nimetatud omadus või tunnus on hiljem kadunud.
Kui testaator ei ole testamendis määranud ainupärijat vaid on kirjeldanud pärandvara hulka kuuluvaid esemeid ning nimetanud poje nende esemete pärijaks võib olla tegemist annaku andmisega ja testamendis nimetamata vara päritakse seaduse alusel.
Testamendijärgse pärimise menetlus ei erine olulisel määral seadusjärgse pärimise menetlusest. Päririmisprotsess ehk pärimismenetlus koosneb järgnevatest sammudest:
1) Menetluse algatamine
Pärijate väljaselgitamiseks tuleb pöörduda notari poole. Notar alustab menetlust, kui keegi on selleks soovi avaldanud, mitte omaalgatuslikult.
2) Menetluse läbiviimine
Menetluse läbiviimise käigus teeb notar pärandvara koosseisu välja selgitamiseks päringud nendesse registritesse ja krediidiasutustesse, mille loetelu on kehtestatud ministri määrusega.
3) Pärimismenetluse lõppemine ja pärimistunnistuse väljastamine
Menetlus lõpeb, kui pärijad on selgunud ning notar tõestab selle kohta pärimistunnistuse. Pärimistunnistusega saavad pärijad oma pärimisõigust tõendada.