Testamendi sisu

Tere! Mul on 2 täisealist last ja olen lahutatud. Soovin testamendiga jätta mulle kuuluva korteri ühele lapsele. Tal lapsi ei ole. Küsimus: kui peaks juhtuma, et see laps sureb, siis kes pärib talle jäetud korteri - kas teine laps või laste isa? Kas esimeseks pärijaks oleval lapsel oleks vaja samuti koostada testament, et tema pärijaks saaks see isik, keda tema soovib?

Kui pärija sureb peale pärandi vastuvõtmist ja tema ei ole testamenti teinud, toimub pärimine seaduse järgi. Seadusjärgseks pärijaks on alanejad sugulased (lapsed) või kui lapsi ei ole, ülenejad sugulased (vanemad).

Et isa pärijate ringist välja jätta, soovitan konsulteerida testamneti tõestava notariga. On võimalik näiteks, et pärandi saanud laps teeb ka ise testamendi ent ka Teie saate oma testamendis määrata teise lapse näiteks järelpärijaks.  Järelpärija pärib eelpärija surma korral. Teile sobivaima viisi viimase tahte väljenduseks aitab parimal viisil välja selgitada notar.