Kui pärijate hulgas on alaealine

tere!Kui lahkunul on 3 pärijat ja üks nendest on alaealine,kas siis lahkunu võlad jagame 3 peale või 2 peale.Mina olen tema teisest abielust laste ema ja endine abikaasa.

Pärandi hulka kuulub nii vara kui ka kohustused (võlad). Kui pärijate hulgas on alaealine, on kohustuslik viia läbi pärandvara inventuur. Kui inventuuri käigus selgub, et kohustusi on rohkem kui vara, saate välja kuulutada pärandvara pankroti. Kui aga vara on siiski rohkem, tuleb see jagada vastavalt pärimistunnistusele märgitule. See tähendab, et igale pärijale (kõigile kolmele) peab osaks saama vara väärtuseliselt vastavalt tema mõttelise osa suurusele pärandvaras. Näiteks kui iga pärija osa pärandvara ühisuses on 1/3 peaks ka igale osaks saava vara väärtus olema 1/3 kogu pärandvara väärtusest. Ja ikka ka kohustusi (võlgu) arvesse võttes.