Alaealine pärijana

Tere! Meie ema suri 06.06.2023 a.mina kui ema tütar loobusin pärandist,edasi läks minu vanemale pojale,tema kinkis oma osa minu nooremale õele,mul on noorem poeg kes on veel 17 a.notar ütles,et minul ja lapse isal on vaja kohtult luba saada,mure selline mis dokumendid peame kohtule esitama ,oleme Tallinna elanikud,notari esindaja ütles,kui kohtule on vajalik dokument esitatud,jäävad nemad ootama kohtult kinnitust.

Kui alaelise nimel soovitakse pärandist loobuda, tuleb selleks taotleda kohtu nõusolekut. Tavaliselt piisab selleks korralikult põhjendatud avaldusest ja dokumendist, mis tõendab, et pärandi vastuvõtmine ei ole alaealise huvides, näiteks kui pärandaja kohustused ületavad tema vara väärtust.