Otsuse vastu võtmine koosolekut kokku kutsusmata

Tere, Suvel KÜ saatis meile korteromanike otsuste hääletusprotokolli. Seal on selline punkt: Pikendada KÜ juhatuse liikmete volitusi vastavalt põhikirja p.7.1.3 sätestatud tähtajani. KÜ juhatuses on kolm inimest. Näen, et hääletajate seas, kes olid poolt on ka praegune juhatuse esimees, 2 juhatuseliikmete abikaasat. Kas neil on õigus hääletada või nad rikkuvad seadust? Lisaks sellele on juhatuseliikmetel volituskirjad, mida nad kasutasid enda eest hääletamiseks. Kas see on seaduslik? Kas see ei ole vastuolus Krts seadusega § 22? Kas mul on õigus küsida KÜ-l dokumente ehk hääletussedelit, mille alusel nad lugesid poolt hääletanute inimeste arvu?

Korteriomanikul ei ole hääleõigust juhul, kui otsustatakse tema vabastamist kohustusest või vastutusest, tema ja korteriühistu vahel tehingu tegemist või temaga õigusvaidluse pidamist ning selles tehingus või õigusvaidluses korteriühistu esindaja määramist või küsimusi, mis puudutavad korteriomaniku või tema esindaja juhatuse liikmena tegutsemise kontrollimist või hindamist. Seega ei saa juhatuse liige hääletada ei enda eest ega ka kellegi teise antud volikirja alusel.

Abikaasade kohta on keeruline vastata. Kas abikaasad on KÜ liikmed? Kui ei ole, siis ei saanuks nad üldse hääletada. Kui on liikmed, siis seadus piiranguid ei kehtesta.

Hääletustulemuste kohta koostab juhatus hääletusprotokolli ja saadab selle viivitamata korteriomanikele. Hääletusprotokolli kantakse muuhulgas ka vastu võetud otsused koos hääletamistulemustega, sealhulgas otsuse poolt hääletanud korteriomanike nimed

Korteriomandi ja korteriühistuseaduse § 45 lg 1 kohaselt on korteriomanikul õigus saada juhatuselt teavet korteriühistu tegevuse kohta ja tutvuda korteriühistu dokumentidega. See annab aluse tutvuda ka otsuse eelnõule kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis antud seisukohtadega.

Отвечено:
28.09.2023