hagi avaldusest loobumine või avalduse tagasivõtmine?

Foorumi reeglid
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 03 Okt 2022, 18:37

hagi avaldusest loobumine või avalduse tagasivõtmine?

03 Okt 2022, 19:33

Tere!

Esitasin hagiavalduse kohtule. Kohus edastas avaldust kostjale ning kostja andis kohtule teada, et tema on nõus kahju mulle tasuma. Kohus edastas mulle informatsiooni, et pean kostjaga ühendust võtma.

Kostja tasus ära kahju ning enam mul pretensioone tema vastu ei ole. Nüüd kohus küsib, kas ma võtan hagiavaldust tagasi või loobun sellest. Milline antud variantidest on õige valida? Ning kas see valik mõjub sellele, kuidas kohus jagab menetluskulud? Kas see olukord, et kostja ei olnud nõus kahju tasuma enne minu kohtusse pöördumist mõjub menetluskulude jaotamisele?

Tänan ette vastuse eest!

Postitusi: 41
Liitunud: 08 Juun 2021, 04:52

Re: hagi avaldusest loobumine või avalduse tagasivõtmine?

04 Okt 2022, 09:29

Tere!

Esitage hagist loobumise avalduse, kuna kostja tasus võla ära, loobudes tuleb avalduses märkida esitamise kuupäev, kohtu nimi, kuhu avaldus esitatakse ja kohtuasja number. Samuti hageja ja kostja andmed, hagi pealkiri, hagist loobumise asjaolud ja menetluskulud.
Hagist loobumise tagajärg on see, et kohus lõpetab menetluse ning Te ei saa samas asjas sama isiku vastu enam kohtusse pöörduda

Juhul,kui soovite oma küsimuses põhjalikumat abi või selgitust, on Teil võimalus pöörduda juristi vastuvõtule. Konsultatsiooni saab nii video, e-kirja, kui ka kohtumise teel ning esimesed 2 tundi on kuni 1200 bruto teenivatele isikutele tasuta: https://hugo.legal/broneeri

Lugupidamisega,

Nastasja Babets

Vasta