Töötaja tööle naasemine (elukoht muutunud)

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 17 Juun 2022, 17:10

Töötaja tööle naasemine (elukoht muutunud)

17 Juun 2022, 17:23

Töötasin ühes linnas ühel töökohal, sain lapsed, olin lastega järjest lapsehoolduspuhkustel ning kolisime perega sellest linnast ära. Soovin naasta tööle samasse töökohta, aga teha seda tööd kaugtööna. Varasemalt, kui näiteks haigeks jäin, siis võtsin oma tööasjad kaasa ja tegin haiguse ajal kodust tööd, sest keegi mind ei asendanud ja siis kaugtöö sobis. Nüüd ülemuse arvates 100% kaugtöö ei sobi. Olen veel läbirääkimiste faasis, et kas on mingit vahepealset varianti, mis sobiks.
Aga soovin nõuannet selles osas, et kui nüüd ikkagi me kokkuleppele ei saa ja neile see kaugtöö ei sobi, et kuidas siis edasi toimetada, kas teen avalduse ära, et soovin naaseda tööle alates sellest kuupäevast kaugtöö vormis? Või pean lahkumisavalduse tegema või peavad nemad mind koondama?
Aitäh.

Postitusi: 2600
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Töötaja tööle naasemine (elukoht muutunud)

17 Juun 2022, 19:28

Tere

Oluline on, kuidas on kirjas Teie töölepingus. Millist tööd Te olete kohustatud tegema, millises asukohas ja ka on kirjas ka kaugtöö. Üldpõhimõte on, et Teil on õigus naata tööle samadel tingimustel, nagu on töölepinguga kokku lepitud. Kui tööandjal samadel tingimustel tööd pakkuda ei ole, on tegemist koondamissituatsiooniga. Kui aga Teil ei ole elukoha vahetuse tõttu võimalik enam töölepingus kokkulepitut täita, tuleks Teil endal tööleping üles öelda.
Loomulikult on lisaks eelnimetatud võimalustele alati lubatud kokku leppida teisiti ja kompromiss, et töötate kodukontorist, isegi kui selles varem kokku lepitud ei ole, on igati soodsaim lahendus. See saab aga sündida vaid mõlema poole kokkuleppel. Kui Teie lepingus kaugtööd otseselt kirjas ei ole, ei saa Te ka nüüd seda võimalust nõuda.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta