Servituut

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 09 Apr 2020, 18:47

Servituut

15 Mai 2022, 18:01

Tere lugupeetud kaasfoorumlased.

Millised võiksid olla võimalikud lahendused, kui minu teed kasutavad naabrid keelduvad teehooldusega seotud kulusid hüvitamast?
Ühe naabri kasuks on seatud tasuta reaalservituut, kuid teehoolduse ja korrashoiu kohustus on dokumendile siiski kantud.
Teine naaber kasutab teed suusõnalise kokkuleppe alusel. Mõlemad elavad sama kaugel valla teest.
Igapäevaselt sõidavad teel nabrite kaks leibkonda ning mina ise käin seal korra kuus või harvemgi. Olen isiklikus kasutuses oleva traktoriga auke silunud ning teele kruusa toonud, kuid tunnen, et enam ei soovi sellesse üksi panustada.
Olen küsinud mõlema naaberkinnistu omaniku käest väikest summat, mis ei kata traktori kütusekulu rääkimata kulutatud ajast ja masina teehoolduse osadest, kuid see jäetakse mulle lihtsalt tasumata.

Kas on sellise asjaga mõtet oma aega ning vahendeid kulutada, et meie seadusandlusega asjale lõpuks kõigile sobiv lahendus leida?

Tänan, kui leiate aega kaasa mõtlemast!

Postitusi: 2529
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Servituut

16 Mai 2022, 20:36

Tere

Kui lepingusse on kirjutatud kohustus, tuleb seda ka täita. Vajadusel saate naabrilt kohustuse täitmist nõuda kohtus. Naabriga, kellega on sõlmitud vaid suuline kokkulepe, soovitan samuti notariaalne leping sõlmida, kus oleks näidatud ka tee kasutaja kohustused. See annab Teile aluse ka temalt kohustuse täitmist nõuda.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta