Korteriühistu poolt teostatavad tööd ja maksustamine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 03 Aug 2021, 12:49

Korteriühistu poolt teostatavad tööd ja maksustamine

03 Aug 2021, 13:05

Tere
Ühistu oli aastaid passiivses olekus ja nüüd alles hakkas koguma remondifondi raha. Nüüd on võtnud eesmärgiks vahetada keldris peaveetoru. Otsustati aga, et see vahetus tehakse KÜ poolt, et siis tuleb hind odavam, kui see teenusena sisse osta. Tahaks nüüd teada, et kuidas on töö maksmisega. Kellele nad arve esitavad ja kas neil on üldse õigus eraisikuna seda tööd ette võtta. Ma tean, et KÜ saab ja võib teostada teatud töid maja juures, kuid jääbki selgusetuks, et kuidas seda raha sealt KÜ kontolt välja makstakse.
Tänan

Postitusi: 59
Liitunud: 29 Aug 2017, 13:32

Re: Korteriühistu poolt teostatavad tööd ja maksustamine

03 Aug 2021, 15:57

Tere!

Korteriühistu peab ikkagi materjali osas esitama hinnapakkumise ja tšekid raamatupidamisse, ehk majandusaasta aruandes peab olema kõik fikseeritud, nii material kui ka töö raha.

Lisaküsimuste korral palun valige endale sobiv konsultatsiooniaeg ja viis siit: https://hugo.legal/broneeri või helistades numbril: 6 880 400

Juhul, kui teie sissetulek on kuni 1200 bruto või lastega seotud küsimuses kuni 1700 bruto, siis on kaks tundi õigusabi tasuta (tasuda tuleb üksnes 5 eurot omaosalustasu).

Lugupidamisega,

Nastasja Musienko

Vasta