Üldkoosoleku läbiviimine videosilla abil

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 12
Liitunud: 15 Jaan 2021, 19:35

Üldkoosoleku läbiviimine videosilla abil

06 Mai 2021, 21:24

Tere!
Olen juhatuse liige. Pandeemia nagu ikka... piirangud ei soosi üldkoosoleku läbiviimist. Nagu olen erinevatest allikatest (terviseameti soovitused KÜ-dele, EKÜL nõuanded) aru saanud, siis kõige õigem oleks organiseerida üldkoosoleku kokkukutsumata kujul, või siis teha koosoleku interneti teel. Kuskil pole leidnud konkreetseid näpunäiteid videosilla abill koosoleku läbiviimiseks. KÜ'l puudub põhikiri.
Sellest tulenevalt pöördun ka Teie poole: kas videosilla abil on lubatud üldkoosolekut teha? Ise näen siis kaks kitsaskohta, millele lahendust ma ei ole veel leidnud:
  1. Kuidas videokoosoleku puhul identifitseerida KÜ liikmeid? Kas võib kasutada heausu põhimõtet: et kui üldkoosoleku link on saadetud KÜ liikme poolt saadetud emaili peale, siis võib arvestada, et kõik, kes liituvad koosolekuga on vaikimis pädevad selleks, et koosolekust osa võtta ?
  2. Mida teha nende inimestega, kes apeleerivad sellele, et neil puudub võimalus (või oskus) videokoosolekuga liitumiseks? Praegu on juhatus maletajate keelt kasutades patiseisus:
    • üks variant viia läbi kokkukutsumata kujul, aga eelnev kogemus erinevate hääletuste läbiviimiseks näitas, et me üsna piiri peal saame kvoorumi kokku
    • või teha videokoosolekut, kus osad ei saa osaleda ka enda oskamatuse tõttu, või arvuti/nutitelefoni puudumise tõttu. Aga viimane võimaldab elanikele kergemalt kujul oma arvamust väljendada - saab algatada juhitava dialoogi (pean silmas, et tehnilised lahendused tänapäeval võimaldavad koosoleku läbiviijal kõigi inimeste mikorofonid välja lüliatada ning aktiveerida ainult neile, kes tõstavad käe

Postitusi: 2173
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Üldkoosoleku läbiviimine videosilla abil

08 Mai 2021, 09:31

Tere

Lisaks Teie pakutud variantidele on võimalik veel kolmas, kombineeritud võimalus: Üldkoosoleku korraldaja võimaldab koosolekul osalemise nii füüsiliselt kui virtuaalselt reaalajas. Selleks teavitage liikmeid koosoleku toimumise ajast, kohast, päevakorrast, nagu koosolekut kokku kutsudes ikka ja lisage võimalus osaleda virtuaalselt reaalajas liikmetel, kes selleks soovi avaldavad.
Identifitseerimine võib toimuda samuti nagu Teil füüsilisel koosolekul on tavaks. Ka videosilla teel on vajadusel võimalik näidata isikut tõendavat dokumenti ja/või volitusi tõendavat volikirja.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta