Vanemast loobumine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 13 Sept 2016, 09:16

Vanemast loobumine

24 Apr 2021, 12:10

Tere!

Kas on võimalik loobuda vanemast, kui vanem on väidetavalt kuni lapse täisealiseks saamiseni maksnud elatist?
Elatisrahad onteadaolevalt läinud lapse teise vanema pangakontole. Laps ei ole ise selle koto kohta teiselt vanemalt midagi pärinud ega soovinud seda kasutada ega ole tal ka huvi selle raha kasutamise vastu. Maksmine toimus ilmselt 1990ndate aastate algusest kuni aastani ca 2003.

Kui vanema hoolduskohustused võiksid tuleneda sellest, et vanem on lapse ellu kuni täisealiseks saamiseni panustanud, siis kas on võimalik hoolduskohustustest loobuda, kui laps maksab elatisraha maksnud vanemale summa tagasi?

Elatisraha maksnud vanema ja laps on elus kokku puutunud vaid paar korda. Lapse jaoks on vanem võõras inimene, kellega tal sidet ei ole, st puudub info tema praeguse tegevuse, elukoha ja kontaktandmete kohta.

Soov vanemast loobuda tuleneb sellest, et lapse teine vanem on juba eakam inimene, kes hooldab kodus dementset voodhaiget ema. Mõlemad need inimesed võivad iga hetk vajada hooldusravi ja hooldekoduteenuseid, mida kõnealusel lapsel on raske maksta. Laps kardab olukorda, kus teda võidakse kohustada tasuma ka teise vanema hoolduskulusid, mis juba ilmselgelt käiksid siis talle üle jõu. Teada on aga, et teisel vanemal on veel kolm täisealist last, kes võiksid olla võimelised vajadusel oma vanema hooldamise eest hoolitsema.Seega, teiene vanem ei tohiks täitsa abita jääda. Tolle perekonna reaalse olukorra kohta aga ei oska midagi konkreetset öelda, kuna puudub igasugune side.

Kui on võimalik vanemast looduda, siis mida selleks tegema peaks?

Suur tänu!

Postitusi: 2103
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Vanemast loobumine

30 Apr 2021, 15:57

Tere

Esmalt tuleb märkida, et vanemaid valida ei saa. Nii ei ole võimalik ka vanemast loobuda. Küll aga võib olla teatud tingimustel võimalik vabaneda vanema ülalpidamise kohustusest. Mainitud kohustustest vabanemise alused on sätestatud perekonnaseaduses. Kõigi asjaolude hindamiseks ja kohustustest vabastamise tulemuslikkuseväljavaadete tuvastamiseks soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebilehel https://hugo.legal/

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta