Võlanõude hagiavaldus

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 5
Liitunud: 13 Nov 2013, 11:22

Võlanõude hagiavaldus

16 Mär 2021, 07:40

Tere!

Andsin laenu eraisikule (suhteliselt tagasihoidlik, kolmekohaline summa, aga raha on raha). Võlgnik ei maksnud õigeaegselt tagasi. Kuna ta ka kirjadele ei reageerinud, tegin avalduse maksekäsu kiirmenetluse algatamiseks. Maksekäsu kiirmenetlusele esitas võlgnik aga (sisulise põhjenduseta) vastuväite. Nüüd oleks mul vaja koostada hagiavaldus võlgnevuse sissenõudmiseks, aga ei tahaks hakata selle eest advokaadile võlgnevusest suuremat tasu maksma (kohus seda ju nagunii võlgnikult välja ei mõistaks). Kas hagi esitamiseks piisab sellest, kui täidan lehel https://www.kohus.ee/et/kohtumenetlus/d ... istamisest oleva hagiavalduse vormi, digiallkirjastan selle ja esitan koos tõenditega (laenuleping, maksekorralduse kviitung jne) e-toimiku kaudu? Või tuleb veel kuhugi midagi saata?

Tänan.

Postitusi: 2103
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Võlanõude hagiavaldus

22 Mär 2021, 21:31

Tere

Kohtule esitatavad dokumendid peavad vastama seaduses sätestatud nõuetele nii vormi kui sisu poolest. Erilist tähelepanu tuleks pöörata nõude formuleerimisele. Kui Te suudate kõik vajalikud väljad õigesti täita ja ka oma nõude selgelt ja arusaadavalt formuleerida, võite kasutada viidatud vormi ja toimida Teie poolt kirjeldatud viisil. Ilmselt tuleb Teil juurse maksta ka riigilõivu, sest hagimenetluse riigilõiv erineb maksekäsu kiirmenetluse riigilõivust. Hagiavaldus tuleb allkirjastada, lisada juurde asjakohased tõendid ning kviitung riigilõivu täiendavast tasumisest ja esitada see e-toimiku vahendusel või kohtu menetlusposti saatmiseks mõeldud e-posti aadressile.
Ekslik on Teie arvamus, et kohus esindajakulusid võlgnikult välja ei mõistaks. Hagimenetluse kulud kannab reeglina pool, kelle kahjuks otsus tehti.
Menetluskulud on menetlusosaliste kohtukulud ja kohtuvälised kulud. Kohtukulud on riigilõiv, kautsjon ning asja läbivaatamise kulud. Kohtuvälised kulud on menetlusosaliste esindajate ja nõustajate kulud. Seega on võimalik jätta ka esindajakulud selle poole kanda, kelle kahjuks otsus tehti.
Kui Te uue informatsiooni valguses otsustate siiski esindajaga lepingu sõlmida, saab seda soodsalt ja mugavalt teha veebilehel https://hugo.legal/

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta