Lasteraha

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 10 Veebr 2021, 15:12

Lasteraha

10 Veebr 2021, 15:22

Pool aastat tagasi läksime abikaasaga lahku.Meil on 3 alaealist last kes elavad nädal minuga ja nädal emaga.Lasterahad laekuvad emale.Lasteaia arved teeme pooleks ja riided ostame mõlemad lastele ise.Kas mul on õigus nõuda poolt lasteraha endale sest see raha mõeldud ju lastele ja nad pool aega minuga

Postitusi: 2103
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Lasteraha

17 Veebr 2021, 20:32

Tere

Ülalpidamiskohustuse täitmise hindamisel ei saa lähtuda vaid asjaolust kui palju veedab laps kummagi vanema juures vaid tuleb võtta arvesse, kes kui kalju laste ülalpidamisse panustab. Kui panustatakse võrdselt, võib vanemate võrdse varandusliku seisundi korral olla tõesti asjakohane peretoetuste saajale suurema ülalpidamiskoormuse panemine või toetuse õiglases osas teisele vanemale üle andmine. Kui aga Teie varanduslik seisund on laste ema omast oluliselt parem, ei pruugi see kohane olla. Riigikohtu senise praktika kohaselt võetakse riigi poolt makstavaid toetusi arvesse vaid koosmõjus muude oluliste asjaoludega. Näiteks kui vanemate halb varanduslik seisund seda tingib.
Soovitan vanematel ühiselt laste vajadused ja kummagi panus nende katmiseks üle vaadata ja läbi rääkida ning üksmeelselt ja kokkuleppel olukorrale õiglane lahendus leida.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta