Lapse elatis ja muud võlad

Foorumi reeglid
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 9
Liitunud: 22 Veebr 2020, 20:29

Lapse elatis ja muud võlad

05 Juul 2020, 22:51

Tere!Kuna momendil tööl ei käi ja saan vaid puude raha umbes 245 eurot,millest võtab kohtutäitur ära mingi protsendi lapse elatisrahaks,nii et mulle jääb kätte umbes 160 eurot.Tahaksin teada,kui ma läheksin nüüd osalise ajaga tööle,kuna on tööl käimine raskendatud ja palka hakkaksin saama umbes 270 eurot,siis kas kohtutäituril on õigus võtta ära kogu minu palk või osa minu palgast?Kas saaksite lahti mõtestada,palju kohtutäitur võib palgast ära võtta?Ja teine küsimus oleks,kas kohtutäitur siis puuderaha kallale enam minna ei või ?Ja kolmandaks küsiks,kui mul on elatise maksmisel 10000 võlga,kas on olemas mingi piir,mida võib korraga võtta või ongi õigus võtta kogu minu palk?

Postitusi: 1707
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Lapse elatis ja muud võlad

08 Juul 2020, 16:41

Tere,

Tänan esitatud küsimuse eest.
Teie kirjeldatud olukorras käsitletakse Teie sissetulekuna nii töövõimetoetust kui töötasu. Siiski peab ka elatisvõlgnik seadusega ettenähtud mittearestitavat osa saama kasutada. Selleks tuleb esitada kohtutäiturile avaldus mittearestitava miinimumi kohaldamiseks võlgniku pangakontole, kuhu sissetulek laekub. Ebameeldivuste vältimiseks tuleks esitada kohtutäiturile tööle asudes teade sissetulekute allikate ja suuruse muutumise kohta ning mittearestitava miinimumi kohaldamise avaldus enne täituri poolt kontole esmase aresti seadmist. Reeglina peab võlgnik selleks esitama kohtutäiturile dokumendid tema sissetulekute (muuhulgas ka võimalikud toetused jms) ja selle suuruse kohta, et täituril oleks võimalik välja arvutada mittearestitava osa suurus. Vastavad selgitused ja kalkulaator Teie sissetulekust arestitava osa väljaselgitamiseks on saadav kohtutäiturite ja pankrotihaldurite koja veebilehel https://kpkoda.ee/kohtutaiturid/tootasu ... ise-skeem/ lehekülje lõpus jaotises Avalik fail pealkirjaga Töötasu arestimise skeem elatisnõudes

Parimate soovidega
Tiina Mölder
jurist

Postitusi: 9
Liitunud: 22 Veebr 2020, 20:29

Re: Lapse elatis ja muud võlad

17 Juul 2020, 11:15

Tere!
Küsiksin veel,et kui olen tööl ja saan töötasu,siis kas kohtutäitur arvestab,minu töötasust protsenti võttes ka minu puuderaha või see jääb mulle nüüd puhtalt kätte,kuna kuskilt jäi meelde,et puuderahast võis kohtutäitur võtta juhul kui pole muud sissetulekut.Ja kuna saan puuderaha 245 eurot,siis palga võib ta kõik ära võtta,kuna 221 euri jääb mul puuderahaga juba kätte või peab ka palgast ka 221 jääma ?see jäi mulle segaseks.aitäh selgitamast!

Postitusi: 1707
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Lapse elatis ja muud võlad

21 Juul 2020, 18:27

Tere

Kuna Teie sissetulekuna käsitletakse nii töövõimetoetust kui töötasu, arvestatakse arestimisele mittekuuluva sissetuleku suurus nende kahe sissetuleku summalt.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta