Alimendid

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Alimendid

18 Dets 2019, 14:45

Tere,

Lahutasin eksist 6 aastat tagasi ja olen maksnud korrapäraselt alimente, kuid antud hetkel juba käivad alimendid üle jõu ning uuest aastast summa kasvab veelgi.
Eksiga on meil 3 last, kes elavad emaga, uue naisega (abielus) ühiselt üks laps ning meie leibkonnas (ülalpeetavaid) veel kaks last naise eelnevast elust, kellest ühel määratud raske puue.
Kas on mingisugune võimalus alimentide summat vähendada, juba hetkel maksan rohkem, kui ise teenin.

Re: Alimendid

30 Dets 2019, 22:02

Tere

Elatise suurus määratakse kindlaks eelkõige õigustatud isiku vajadusteest lähtuvalt, seejuures võetakse arvesse ka kohustatud isiku võimalusi. Elatis võib olla miinimummäärast väiksem eelkõige seaduses sätestatud juhtudel. Muuhulgas, kui kohustatud isikul on ka teisi ülalpeetavaid. Elatise suurust saab muuta asjaolude muutudes. Kui peale elatise väljamõistmist on asjaolud muutunud (töötasu vähenenud, ülalpeetavaid lisandunud vms) võite esitada kohtusse hagi laste vastu elatise vähendamiseks. Selleks soovitan kasutada juristi abi. Individuaalsele õigsnõustamisele saab registreeruda veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta