Pärimine

Foorumi reeglid
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 3
Liitunud: 02 Veebr 2015, 17:02

Pärimine

15 Dets 2018, 14:12

Tere

Olen pärijate ringis 1 kaheksast. Lahkunu on minu isa täditütar. Suri 23.07.2018. Esitatud Rakvere Irma Rahnu notaribüroosse avaldus septembris 2018.a., et mina ja vend oleme tema pärijad. Mind informeeriti ka septembris, sellest et olen oma isa täditütre pärija. Olen pidanud notaribürooga juba pikka kirjavahetust, kuid aega kinni pandud ei saa. Ise elan Tallinnas. Öeldakse mulle sealt notaribüroost, et vaja on tulla 56-lk toimikuga tutvuma. Minule mingeid materjale edastamast posti teel või ka elektrooniliselt keeldutakse. Töötan pangas 5- päevase töönädalaga ja ei saa küll päeva vabaks lihtsalt küsida Rakverre sõiduks. Nemad aga laupäeval ei tööta. Teavitati mind, et võin küll loobuda oma pärandi osast, kuid mul ei ole seda mõttes. Öeldi, et pärand tuleb üle 04.01.2019 ilmselt. Aga mina ju vajan pärmistunnitust, et oma osa kätte saada. Kummaline. Minu küsimus, mis selle toimikuga on? Miks ma ei saa aega kinni panna? Kas nagu inimesega kokkuleppida ei saa ja miks peab infot välja pressida notaribüroo sektetär-asjaajaja käest?

Postitusi: 1597
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Pärimine

21 Dets 2018, 21:59

Tere,

Teie küsimusest selgub, et notaribüroosse tuleb Teil pöörduda pärimistoimikuga tutvumiseks. Pärimisdokumentidega tutvumine ei ole kohustus vaid on õigus. Kui Te kuulute pärijate ringi, teie pärimisõigus on piisavalt õendatud ja Te ei ole esitanud tähtaegselt avaldust pärandist loobumiseks ega soovigi seda teha, vormistab notar pärimistunnistuse nagunii, nagu ka notar Teile selgitas.
Kui pärijaid on mitu, siis pärivad nad kaaspärijatene mõttelise osa kogu pärandist. Kui Te soovite oma osa reaalosana kätte saada, peaksite teiste pärijatega pärandvara ühisuse lõpetamises ja pärandi jagamises kokku leppima. Ka selle toimingu tõestab notar.


Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta