Elatise nõudmine abielus olles?

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 17 Nov 2018, 11:10

Elatise nõudmine abielus olles?

17 Nov 2018, 13:39

Kas on võimalik taotleda abikaasalt lapsele elatist? Oleme küll abielus, aga abikaasa ei ela minu ja lapsega vaid oma koduriigis(mis ei ole samuti EU riik). Ta ei ole Eestis kunagi veel elanud. Meie olime seal kunagi mingi aeg. Lahutanud ei ole. Paberitel abielu kestnud kümme aastat, aga praktikas olen üksikema. Kümne aasta jooksul olen saanud elatist 500 EURi kokku. Ühesõnaga püsivalt ei toeta. Ega ma püsiva elatise kätte saamisele eriti loodagi, aga tõestust, et isa ei osale lapse kasvatamises. Seda otsust võib lapsel endal tulevikus vaja minna kui isa peaks nõudma lapselt tema ülalpidamist vanas eas.

Postitusi: 1664
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Elatise nõudmine abielus olles?

23 Nov 2018, 12:43

Tere,

Tulenevalt Perekonnaseadusest (PKS) on alaealine laps õigustatud saama ülalpidamist. Ülalpidamise andmise kohustus on eelkõige vanematel, ent teatud juhtudel ka vanavanematel. Seejuures ei oma tähtsust kas vanemad on omavahel abielus või mitte. PKS § 100 lg 2 kohaselt täidab alaealise lapse vanem lapse ülalpidamise kohustust elatise maksmise teel eeskätt juhul, kui ta ei ela lapsega koos või kui ta ei osale lapse kasvatamises.
Seega, kui vanem ei ela koos lapsega ning ei osale lapse kasvatamises ja ei täida ülalpidamiskohustust raha perioodiliste maksetega regulaarselt, on Teil õigus pöörduda kohtusse, et temalt seda nõuda.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta