Kohustuste vähendamine ja ühendamine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 20 Juun 2018, 18:33

Kohustuste vähendamine ja ühendamine

20 Juun 2018, 18:47

Tere

Olen elus omalajal teinud valesi otsuseid, mis tänaseks on toonud mind olukorda, kus võlad kasvasid jõudsalt üle pea ning v.a minu kohustused tasun ka abikaasa omad. Abikaasa on kolinud hetkel Iirimaale ning korraldab elu seal. Mul on 1 aastane laps ja olen teise lapse ootel.

Kas mul on võimalik kohustuste vähendamine, kui need kohustused on kohtutäituri juures?
Kas mul on võimalik, kuidagi kõik kohustused saada üheks kohustuseks, kellele maksta?
Milliseid võimalused mul on?

Postitusi: 1588
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Kohustuste vähendamine ja ühendamine

27 Juun 2018, 20:10

Tere,

Täitemenetluses olevaid nõudeid saab vähendada kokkuleppel sissenõudjaga, kohtutäituril puudub vastav otsustusõigus. Kõigi võlgnevuste koondamist Teie kirjeldatud viisil teha ei saa.
Kui võlgade ümberkujundamine kokkuleppel ei õnnestu, on võimalikalgatada kohtus võlgade ümberkujundamise menetlus tulenevalt Võlgade ümberkujundamise ja võlakaitse seadusest.
Võlgade ümberkujundamise menetluses võimaldatakse võlgnikule rahaliste kohustuste (isiklike võlgade) ümberkujundamist kohustuse täitmise tähtaja pikendamise, osadena täitmise või kohustuse vähendamise teel. Ka sel juhul küsib kohus ka võlausaldajate arvamust.
Selgitamaks välja oma tegelikke võimalusi soovitan pöörduda võlanõustaja poole, kellega koostöös saate välja selgitada konkreetselt Teie olukorrast lähtuvad võimalused. Eesti Võlanõustajate liidu nõustamiskohad on leitavad veebilehel http://www.evnl.ee/noustajad. Vōlanōustamine on sotsiaalvaldkonda kuuluv kompleksne teenus, mis lähtub iga abivajaja vajadustest. Teenus on suunatud üksikisikutele, peredele ja leibkondadele, kelledel on tekkinud või tekkimas võlgnevus ning kes iseseisvalt ei ole võimelised võlgasid reguleerima või võlgadest vabanema. Võlanõustamise teenuse eesmärgiks on nõustada, kuidas võlgadega seaduslikult toime tulla ning ennetada ja leevendada võlgade tagajärjel tekkivaid muid sotsiaal-, majanduslikke ja tervislikke probleeme.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta