Müügileping

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 29 Apr 2018, 10:58

Müügileping

29 Apr 2018, 11:15

Tere!
Notariaalses kinnisasja ostu-müügi lepingus on sõna-sõnalt punkt
1.7 Müüjad ja ostjad lepivad kokku, et lepingu sõlmimisel võtavad aluseks lepingu eset iseloomustavad andmed, mis on käesolevas lepingus toodud ja ostjad kinnitavad, et loobuvad kõikidest nõuetest müüjate vastu, mis on seotud lepingu eset iseloomustavate andmetega.
Küsimus oleks, et millistele eset iseloomustavatele andmetele ese vastama peab? Punktist mõistab , et ostjad loobuvad kõikidest nõuetest eseme omaduste kohta. Kuidas kohtus käsitletakse sellist punkti, kui ostjad esitavad müüjatele nõudeid nii müügikuulutuse, hindamisakti kui ka antud lepingus toodud eset iseloomustavate andmete põhjal?
Lugupidamisega

Postitusi: 1664
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Müügileping

30 Apr 2018, 17:34

Tere,

Millistele andmetele lepinguese vastama peab, sõltub esemest. Kinnistu puhul on ilmselt lepingus kirjeldatud selle suurus, maa kasutusotstarve, kui kinnisasjal paiknevad ehitised, siis ka nende kohta käivad andmed, nende seisukord. Andmed tulenevad lepingust endast ja asjaolud mis on lepingus kirjeldatud on pooltele teada ning nende osas hilisemaid pretensioone olla ei saa. Küll aga ei ole välistatud varjatud puuduse ilmnemine esemel peale ostu-müügilepingu sõlmimist ning sel juhul on ostjal seadusest tulenevalt õigus kasutada oma huvide kaitseks sobivaid õiguskaitsevahendeid.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta