võla usaldajad ja kokkulepped

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 3
Liitunud: 24 Jaan 2018, 20:30

võla usaldajad ja kokkulepped

24 Jaan 2018, 20:37

tere selline küsimus,et mul kolm täiturit seljas,aga kas on võimalik võlad kokku panna ja maksegraafik teha?ja kas see on mõtekas tegu?arvan,et nii oleks mul lihtsam maksta ja saaksin ka ise rahulikumalt elada.ja teiseks suhtlesin ühe täituriga,et palju mul talle maksta on ta saatis mulle vast kirja koos võlgnevuse jäägiga,ja lisas sinna juurde tuleb veel ka viivised mis võla usaldaja hiljem juurde arvutab??kas mitte kohtus käind võlgadel ei peaks viivised seisma jääma?nii võin ju oma võlgasid maksma jäädagi??

Postitusi: 1652
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: võla usaldajad ja kokkulepped

30 Jaan 2018, 22:38

Tere,

Kõik kokkulepped võlgnevuste tasumise kohta saate sõlmida ikkagi vaid nõuete omanike ehk võlausaldajatega. Soovitan kõigis küsimustes nendega ühendust võtta ja kui saavutate soovitud kokkuleppe tuleb sellest ka kohtutäiturit teavitada. Ilma sissenõudja nõusolekuta ei ole kohtutäituril võimalik mingeid graafikuid kokku leppida.
Intressi saab arvestada ka täitementluse ajal. Samuti lisanduvad täitemenetluses nõudele kohtutäituri tegevusega seonduvad kulud nagu näiteks kohtutäituri tasu.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta