Laenuleping

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Laenuleping

16 Nov 2016, 18:07

Kliendil on laenuleping, mis oli mitu korda ühelt firmalt teisele üleantud. Kliendil on põhivõlg 20 000 eurot, kuid viimane laenuga tegelev firma nõuab juba 23 000 euro maksmist. Klient ei saa aru, millest on tekkinud antud summa? Tal on palju erinevaid arveid. Kes võiks aidata nendes selgusele jõuda ja õigesti võlgnevusi arvutada? Kelle poole võiks pöörduda?

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Laenuleping

16 Nov 2016, 18:08

Võlaõigusseadus 164. Nõude loovutamine

(1) Võlausaldaja võib oma nõude võlgniku nõusolekust sõltumata anda lepingu alusel tervikuna või osaliselt üle teisele isikule (nõude loovutamine). Nõuet ei või loovutada, kui loovutamine on seadusest tulenevalt keelatud või kui kohustust ei saa selle sisu muutmata täita kellelegi teisele kui senisele võlausaldajale.

(2) Nõude loovutamisega astub uus võlausaldaja senise asemele.

Võlaõigusseadus § 167. Tagatiste ja muude õiguste üleminek

(1) Nõude tagamiseks antud nõudega seotud tagatised ja kõrvalkohustustest tulenevad õigused, sealhulgas eesõigused pankroti ja sundtäitmise puhuks, mis ei ole lahutamatult seotud loovutaja isikuga ja on üleantavad, lähevad nõude loovutamisel üle uuele võlausaldajale. Eeldatakse, et nõude loovutaja on kohustatud üle andma ka nõudega mitteseotud tagatised ja kõrvalkohustustest tulenevad õigused.

Tegemist võib olla kõrvalkohustustega näiteks viivistega. Kliendil tuleks pöörduda oma probleemi lahendamiseks viimase sissenõudja poole.


Vastas Jana Kitter.

Vasta