Kes on alkoholi ostja mitme isiku ostlemisel?

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 16 Mär 2016, 00:04

Kes on alkoholi ostja mitme isiku ostlemisel?

16 Mär 2016, 00:10

Tere,
Alkoholiseadus keelab alkoholi võõrandamise alaealisele. Võõrandamine tähendab seda, et omand(ka valdus) lähevad üle omandajale. Milline on müüja korrektne käitumine selvekaupluses, kui ostjateks on 2 isikut, kellest üks on täisealine ja teine võib olla alaealine? Makse teostamise ajal ei ole müüjal võimalik kindel olla, kumma konkreetse ostja valdusesse (omandisse) satub alkohol. Pidada konkreetset raha üleandjat ostjaks võib olla intuitiivne, kuid ükski seadus ei sätesta, et raha edastaja on ostetava kauba omandaja. Kui näiteks üks täisealine isik näitab dokumenti, siis nõuda, et just tema teostaks makse ja pärast kannaks ka oste?

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Kes on alkoholi ostja mitme isiku ostlemisel?

17 Mär 2016, 17:52

Võlaõigusseaduse § 208 lg 1 annab müügilepingu mõiste. Asja müügilepinguga kohustub müüja andma ostjale üle olemasoleva, valmistatava või müüja poolt tulevikus omandatava asja ning tegema võimalikuks omandi ülemineku ostjale, ostja aga kohustub müüjale tasuma asja ostuhinna rahas ja võtma asja vastu. Kauba müümisel kauplusest on tegemist tavalise müügilepinguga. Peale alkoholi eest maksmist läheb omand üle ostjale ja müüja ei vastuta, mida võtab alkoholiga ette alkoholi omandanud täiskasvanud ostja, sest omanik on ostja. Alaealisele isikule alkoholi kättesaadavaks tegemise eest peale ostmist vastutab juba alkoholi omandanud täiskasvanud isik. Oleks ju kummaline, kui kaupluse müüja jookseks ostjale järgi ja asuks korraldama, kes millist kaupa käes kannab.


Vastas Vambola Olli.

Postitusi: 2
Liitunud: 16 Mär 2016, 00:04

Re: Kes on alkoholi ostja mitme isiku ostlemisel?

20 Mär 2016, 16:22

Ei tundu sedamoodi, et seadusandja Võlaõigusseaduse § 208 lg 1 -ga ostja isiku konkreetselt makse teostajaga sidunud on. Pigem sätestatakse ostja kohustus, mida võivad täita ka kolmandad isikud, (VÕS § 78) kes aga sellega veel ostjaks ei muutu.
Makse tegemise ostja isikuga sidumine oleks vastuolus näiteks samas seaduses sätestatud Faktooringu sisuga, Samuti ei tarvitse järelmaksu, kapitalirendi korral ostja ja maksja isikud kattuda.

Vasta