Korteri ost/müük

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 25 Veebr 2016, 08:29

Korteri ost/müük

25 Veebr 2016, 08:55

Tere!

Müüsime eelmine aasta korteri omandi. rääkisime ostjaga, et korstna serv on halvasti tehtud ja laseb vihma läbi,lisaks on laes laik, et seda varjata pole võimalik. Rääkisime ka, et järgi on väike korteri remondifondi summa, mille eest peaks saama seda parandada. Majal ühistu puudub. Nüüd saime kirja kus ta väidab, et katus laseb ka läbi ja see on meie varjatud viga, katus on umbes kuus aastat tagasi vahetatud. Lisaks, et katus on väga valesti tehtud ja sarikad hallitavad. Meie pole sellest teadlikud. Lisaks pole me korteris neli aastat elanud. Kirjutas, et katus on vaja vahetada ja meie peame selle kinni maksma, kuna oleme viga varjanud. Kirjutas ka, et jah ta nägi laiku laes, kuid arvas, et see on vana asi. Uus katus ei saaks vist veel läbi lasta, probleem on olnud algusest peale korstna servadega, mis on väga halvasti tehtud ja sealt on läbi sadanud, mitte ainult meie korteril, ostja oli sellest ostu hetkel teadlik. Antud punkti me lepingusse ei märkinud. Kas ostjal on õigus nõuda katuse parandamseks raha meilt?
Kui nüüd ikka seaduse järgi me peame selle kinni maksma, siis pole meil enam selle korteri müügil ka mõtete, sest korteri müügi hind oli juba nii madal (5000€) et parandamine maksaks vähemalt poole müügi hinnast. Mis võimalused ja õigused meil oleks.

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Korteri ost/müük

26 Veebr 2016, 13:29

Ostjale üleantav asi peab vastama lepingutingimustele, eelkõige koguse, kvaliteedi, liigi, kirjelduse ja pakendi osas. Lepingutingimustele peavad vastama ka asja juurde kuuluvad dokumendid. Kui nüüd asi ei vasta lepingu tingimustele kvaliteedi poolest, siis tuleks Teil võimalikult kiiresti teatada sellest müüjat. Ostja peab teatama asja lepingutingimustele mittevastavusest müüjale mõistliku aja jooksul pärast seda, kui ta asja lepingutingimustele mittevastavusest teada sai või pidi teada saama. Müüdud asja vastavust lepingutingimustele hinnatakse nii asja faktiliste omaduste kui ka õigusliku seisundi alusel. Põhimõtteliselt peavad nii asja faktilised omadused kui ka õiguslik seisund vastama kokkulepitule. Asi peab olema oma faktiliste omaduste poolest olema vaba puudustest, mis vähendavad müüdud asja kasutusväärtust.
Antud juhul ei olnud tegemist elamu müügiga, vaid Te müüsite korteri. Teie kirjast nähtub, et Te ei varjanud ostja eest tahtlikul midagi vaid teavitasite kõigist Teile teadaolevatest puudustest. Korteri ostja ei ole õigustatud nõudma Teilt kortermaja katuse remonti. Te müüsite korteri ja teavitasite ostjat puudustest ning vastavalt sellele kujunes ka korteri hind. Vaadake üle korteri notariaalne müügileping. Lepingus on kindlasti kajastatud, et ostja on korteri üle vaadanud ja teadlik korteri seisukorrast. Vastaja arvates, arvestades Teie kirjas sisalduvat informatsiooni, ei ole ostja õigustatud esitama Teie vastu nõudmisi.


Vastas Vambola Olli.

Vasta