Pärimiskulud, pärijaks mitttetöötav üliõpilane

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 28 Jaan 2011, 15:33

Pärimiskulud, pärijaks mitttetöötav üliõpilane

28 Jaan 2011, 15:40

tere

Kuidas ja millised on võimalused pärandi vastuvõtmiseks ( pärandaja surnud 2006a) mittetöötaval täiskasvanud üliõpilasel (22a.)? kas ja millised kulud peab ta ise kandma, millised kulud aitab katta nt omavalitsus vms? Milllised oleksid tegevused selleks?

Postitusi: 1237
Liitunud: 01 Veebr 2011, 14:28

Re: Pärimiskulud, pärijaks mitttetöötav üliõpilane

09 Veebr 2011, 19:23

Pärimise vormistamise puhul tuleb arvestada notari tasuga.
Seega on nö lihtsa pärimismenetluse tasud järgmised: Menetluse algatamine 63,90 eurot. Kui mõni pärija või tema elukoht on teadmata, lisandub üleskutsemenetluse tasu 25,55 eurot. Pärijate väljaselgitamine ja pärimistunnistuse väljastamine – 102,25 eurot. Mitme pärija korral järgneb pärandvara jagamise kokkulepe, mille tehinguväärtuseks on pärandvara väärtus. Seaduses toodud notari tasudele lisandub käibemaks.
Notari tasu seadusega on ette nähtud ka tasu tehniliste teenuste osutamise eest ja kulude hüvitamine, mis tähendab, et arvestama peab ka notariaaltoimingu tegemisega seotud põhjendatud kuludega (näiteks postikulud).
NotTS § 40 2 lg 1 järgi võib mõningate notari ametitoimingute puhul notari tasu maksmisest osaliselt või täielikult vabastadafüüsilise isiku, kes oma majandusliku seisundi tõttu ei suuda tasuda notari ametitoimingute eest ettenähtud tasu või kelle majanduslik seisund ei võimalda peale notari tasu maksmist lihtsat toimetulekut.

Vasta