Pärandiga saadud laenukohustused

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Pärandiga saadud laenukohustused

16 Nov 2011, 23:05

Tere!

Ema surma korral pärisid ise ja tütar kahepeale 1/2 osa elamust(kinnistust) ja erinevaid laenukohustusi erinevates pankades- pärandile tehti ka inventuur. Hetkel tekitab muret pankade käitumine, kes nõuavad kogu pärimismenetluse aja eest intresse ja viiviseid ema poolt tehtud lepingutealusel kus intressid väga suured ja mis kasvasid ja kasvavad ikka edasi. Kuna pärimis toimingute tegemine võttis aega, sest oli suht keerulise pärandiga tegemist on summad kasvanud suureks. Pangad ei ole nõus vastu tulema ja nõuavad vastavalt oma lepingutele, arvestamata pärijate sissetulekuid. Kas on mingi võimalus pankadele vastu seista ja saada õigust mingisugustelegi soodustustele? Kuna pärijatel on niigi ka oma kohustused ja pluss pärimisega tulevad kuumaksed ja need kokku muutuvad liiga suurteks et normaalsel viisil kõik tasutud saada.
Pangad soovivad kõik lepingud pärijate nimele ringi teha ja sinna ülejõu käivad summad kõik viiviste ja intressidega sisse kirjutada.

Kas pärimismenetluse aja eest surmast kuni pärijate välja kuulutamiseni ei ole õigust nõuda näiteks intresside peatumist?

Kas sellisel juhumil on mingit lahendust mis võiks pärijaid aidata ja päästa igavesest intresside tasumisest pankadele?
Kas on kasu ka antud juhul inventuurist mis sai tehtud ja mis pidi pärijaid kaitsma?

Lugupidamisega

Re: Pärandiga saadud laenukohustused

27 Nov 2011, 19:30

Esmajoones tuleks tutvuda pärandaja ja pankade vahel sõlmitud lepingute ning nendes toodud tingimustega. Oluline on siiski silmas pidada, et inventuur ei kaitse pärijat võlgade eest ega vabasta võlgade tasumisest, vaid piirab pärija vastutuse päritava vara väärtusega. Pärandaja õigused ja kohustused lähevad pärijatele üle pärandaja surmast alates. Juhul, kui vara väärtus on suurem, kui võlad, siis on pärija võimaluseks müüa vara ja tasuda võlad või jätkata pärandaja kohustuste täitmist. Millistel tingimustel pankadega kokkuleppele saadakse, oleneb läbirääkimistest ja konkreetsetest pangaga sõlmitud lepingutest.


Vastas Eve Strang

Vasta