Pärandist loobumine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 11
Liitunud: 21 Aug 2011, 11:32

Pärandist loobumine

16 Nov 2011, 22:19

3 päeva tagasi teatati mulle politseist, et isa on surnud. Isa lahkus pere juurest, kui olin 1 aastane ning rohkem ma temast kuulnud polnud. Olin ainus laps. Ta elas majas, mis on arvatavasti veel tema ema nimel (täpsemalt ei tea ja ka vallas ei teata, kelle nimel maja on). Maa selle maja all on riigimaa, kuna see olevat erastamata. Lisaks sain teada, et elektri eest on kogunenud juba märkimisväärselt suur võlg. Muid varasid asotsiaalse eluviisiga isal teadaolevalt pole. Minul puudub igasugune huvi neid võlgasid ja kohustusi enda kaela saada. Kuidas ma peaksin toimima, et võlausaldajad minu uksele varsti ei koputaks?
Isal oli vend, kes on aga praeguseks surnud. Vennal on lapsed. Rohkem lähisugulasi olema ei peaks. Minul endal on 1 täisealine ja 2 alaealist last.

Postitusi: 1237
Liitunud: 01 Veebr 2011, 14:28

Re: Pärandist loobumine

27 Nov 2011, 19:29

Selles olukorras oleks kindlasti sooviav pöörduda notari poole konsultatsiooni saamiseks, et saada lisateavet, nt pärimise käigu, pärandvara koosseisu ja pärija vastutuse piiramise võimaluse kohta. Võimalik on pärandist loobuda, mida saab teha 3 kuu jooksul isa surmast teadasaamisest. Seejuures tuleks arvestada, et sellisel juhul läheb pärimisõigus üle lastele, vanem saab loobuda enda ja alaealiste laste nimel. Kui vara väärtus on suurem, kui kohustused, siis võiks ehk kaaluda pärandi vastuvõtmist koos inventuuri tegemisega. Teatud juhtude aga pärandvara pankroti väljakuulutamist. Parimat võimalikku lahendust saab pärijale soovitada notar, kes kõiki pärimisasja puutuvaid asjaolusid teab.


Vastas Eve Strang

Vasta