Pärandist loobumine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Pärandist loobumine

16 Nov 2011, 22:19

3 päeva tagasi teatati mulle politseist, et isa on surnud. Isa lahkus pere juurest, kui olin 1 aastane ning rohkem ma temast kuulnud polnud. Olin ainus laps. Ta elas majas, mis on arvatavasti veel tema ema nimel (täpsemalt ei tea ja ka vallas ei teata, kelle nimel maja on). Maa selle maja all on riigimaa, kuna see olevat erastamata. Lisaks sain teada, et elektri eest on kogunenud juba märkimisväärselt suur võlg. Muid varasid asotsiaalse eluviisiga isal teadaolevalt pole. Minul puudub igasugune huvi neid võlgasid ja kohustusi enda kaela saada. Kuidas ma peaksin toimima, et võlausaldajad minu uksele varsti ei koputaks?
Isal oli vend, kes on aga praeguseks surnud. Vennal on lapsed. Rohkem lähisugulasi olema ei peaks. Minul endal on 1 täisealine ja 2 alaealist last.

Re: Pärandist loobumine

27 Nov 2011, 19:29

Selles olukorras oleks kindlasti sooviav pöörduda notari poole konsultatsiooni saamiseks, et saada lisateavet, nt pärimise käigu, pärandvara koosseisu ja pärija vastutuse piiramise võimaluse kohta. Võimalik on pärandist loobuda, mida saab teha 3 kuu jooksul isa surmast teadasaamisest. Seejuures tuleks arvestada, et sellisel juhul läheb pärimisõigus üle lastele, vanem saab loobuda enda ja alaealiste laste nimel. Kui vara väärtus on suurem, kui kohustused, siis võiks ehk kaaluda pärandi vastuvõtmist koos inventuuri tegemisega. Teatud juhtude aga pärandvara pankroti väljakuulutamist. Parimat võimalikku lahendust saab pärijale soovitada notar, kes kõiki pärimisasja puutuvaid asjaolusid teab.


Vastas Eve Strang

Vasta