Pärandvara kaasomand

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Pärandvara kaasomand

18 Nov 2022, 20:32

Tere!

Minu vamaema päris 50% korterist oma eksmehest. Ülejäänugd 50% said eksmehe lapsed ehk igaüks neist päris 25% sellest korterist. Esimene tütar elab Saksamaal ning kinkis need 25% meile. Teine tütar elab Venemaal, ta keeldus pärandist, ütles, et tal pole midagi siin Eestis vaja ning ta ei hakka millestki loobuma ega pärandisse astuma. Saatsime talle tähitud maksikirja, ta võttis seda vastu ning kohe saatis meile tagasi isegi avamata. Nüüd mulle kuulub 75% korterist ning ma ei saa selle korteriga midagi teha ( müüa, üürile anda jne ) kuigi pean selle eest arveid maksma. Mida on võimalik tekkinud olukorras ette võtta?
Aitäh!

Re: Pärandvara kaasomand

21 Nov 2022, 13:57

Tere

Kehtiva õiguse kohaselt loetakse pärand vastu võetuks, kui pärija ei esita selleks ette nähtud tähtaja jooksul avaldust pärandist loobumiseks. Nii ongi teist saanud kaaspärijad. Teie olukorras saab soovitada vaid pärandvara ühisuse lõpetamist ja pärandvara jagamist. Selleks saate sõlmida omavahel notariaalse kokkuleppe. Kui kokkuleppe sõlmimine ei õnnestu, saate nõuda pärandvara jagamist kohtus.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta