Tere

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Tere

02 Sept 2022, 13:46

Küsimus kinkelepingu kohta.Minu laste isa tegi kinkelepinguga maja esimesest abielust sündinud pojale.Kuid minu lapsed on siiski sinna maija sisse kirjutatud.Nüüd soovib see poeg minu lapsi sealt välja kirjutada.Poeg kellele on tehtud see maja kinkelepinguga ei täida kohustusi isa vastu vaid siis meie abielust sündinud lapsed käivad isa aitamas.kuidas käituda sellises olukorras ja kas on võimalik kinkijal see kinkeleping kehtetuks muuta kui ta soovib seda teha.

Re: Tere

02 Sept 2022, 14:39

Tere

Kui kinkelepinguga on kingi saajale pandud kohustused ja kingi saaja kohustusi ei täida, on kinkijal õigus mõistliku aja jooksul kinkelepingust taganeda. Kui soovite analüüsi, kas konkreetsel juhul on kinkijal selline õigus tekkinud ja abi vajalike dokumentidega, soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes eelnevalt veebilehel https://hugo.legal/broneeri

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta