Pärandus peale ühe pärija surma

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Pärandus peale ühe pärija surma

07 Jaan 2022, 06:49

Tere!

Minu vanaisa on otsustanud testamendiga pärandada oma maja mulle ja mu õele. Mu õde aga kahjuks on surnud, vanaisa veel elab. Õel on 3 abieluvälist last, vanaisal poeg (mu isa) ja tütar.
Kas olemasolev notariaalne testament kehtib edasi ja mis muudatused võivad tulla/vaja teha õe surmaga seoses? Kas vanaisa otsestel lastel on ka mingeid õiguseid pärimisel kui päranduses neile midagi määratud pole?

Aitäh!

Re: Pärandus peale ühe pärija surma

07 Jaan 2022, 21:31

Tere

Kuna märgite, et testament on tehtud vaid maja osas Teile ja Teie õele, toimub muu vara (raha pangakontodel vms) pärimine seaduse järgi ja pärijateks on pärandaja lapsed. Kui testament oleks aga tehtud kogu vara kohta, seaduse järgset pärimist ei toimuks.
Kuna Teie õde on pärandaja alaneja sugulane, kes on surnud peale testamendi tegemist ent enne pärandi avanemist, asuvad tema asemele pärimismenetlusse tema lapsed (pärimisseadus § 31)

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta