Peale pärandi vastu võtmist ilmsiks tulnud kohustus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Peale pärandi vastu võtmist ilmsiks tulnud kohustus

25 Sept 2021, 11:55

Kas ma vastutan kohustuste ees mis tekkisid peale pärandaja surma (kindlustusjuhtum) ja mida polnud pärandvara loetelus?
Teades seda infot pärandit vastu võttes oleksin saanud pärandist loobuda, aga nüüd mul see võimalus puudub.
Lühidalt. Oli kahjujuhtum. Pärandaja suri kohe peale seda. Nüüd 9 kuud hiljem laekub pärijale kindlustuselt kahjunõue.
Tagant järele puudub mul ka võimalus hinnata kahjude hüvitamiseks tehtud kulude optimaalsust.

Re: Peale pärandi vastu võtmist ilmsiks tulnud kohustus

27 Sept 2021, 20:48

Tere

Peale pärandaja surma tema vastu nõudeid tekkida ei saa. Ka Teie poolt nimetatud nõue on tekkinud pärandaja eluajal, ent sisse on seda asutud nõudma peale tema surma. Pärandvara on tervik sisaldades nii vara, õigusi kui kohustusi. Pärandit vaid osaliselt vastu võtta ei saa ja tõepoolest võib see sisaldada vahel ka ebameeldivaid üllatusi. Selle eest saanuks pärija end kaitsta nõudes pärandvara inventuuri. Kui inventuuri nõutud ei ole ja pärand on vastu võetud tuleb pärijal rahuldada ka pärandaja vastu suunatud nõuded.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Re: Peale pärandi vastu võtmist ilmsiks tulnud kohustus

30 Sept 2021, 06:19

Tänan.
Nõuet siis veel polnud. Pärandvara inventuur ei oleks saanud seda ka avastada.

Re: Peale pärandi vastu võtmist ilmsiks tulnud kohustus

30 Sept 2021, 16:35

Tere

Selgitan veelkord. Nõue oli juba olemas. See tekkis kahju tekitamisega. Lihtsalt sisse nõudma asuti seda hiljem. Pärandvara inventuur saanuks nõude olemasolu välja selgitada.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta