1. leht 1-st

Alaealised pärijad

Postitatud: 14 Juun 2021, 11:13
Tere. Olen alaealiste pärijate ema, pärimismenetlus läbitud, pärimistunnistus käes. Soovin ligipääsu laste isa pensioniosakutele pangas, kuid selleks on vaja kohtumäärust. Helistasin Harju Maakohtusse, sain vastuseks, et jah palgake jurist ja ta aitab teil selle koostada, mingi avalduse põhja neil selleks ei ole. Palun abi, mida sinna avaldusse vaja kindlasti märkida ja kuidas seda koostada. Suur tänu abi eest!

Re: Alaealised pärijad

Postitatud: 14 Juun 2021, 19:51
Tere

Kahjuks ei ole foorumi keskkonnas nii konkreetse probleemi lahendamine võimalik. Nagu Teile ka kohtus öeldi, üht universaalset vormi pole olemas ja kõik sõltub faktilistest asjaoludest. Seetõttu kordan kohtu soovitust pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes selleks veebilehel https://hugo.legal/tasuta-oigusabi/
HUGO.legal pakub koostöös Justiitsministeeriumiga Eestis elavatele inimestele 2 tundi tasuta õigusnõustamist. Tasuta õigusnõu saavad kõik Eestis elavad inimesed, kelle keskmine brutosissetulek on kuni 1200 eurot kuus. Erandiks on lapse õigusi puudutavad perekonnaasjad, mille puhul on sissetuleku piirmäär kuni 1700 eurot.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist