Alaealise pärandilt tulumaksu tasumine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 10
Liitunud: 19 Veebr 2015, 08:46

Alaealise pärandilt tulumaksu tasumine

09 Veebr 2021, 23:02

Tere

Alaealised lapsed pärisid maja, millel lasuva hüpoteegi tõttu see müüdi. Kohtumääruses seisab klausel: ...kinnistu müügist saadavate rahaliste vahendite kasutamiseks pärandvaraga seotud kohustuste täitmiseks (loetelu pärimisinventuuri kohustustest). Kohustuste täitmisest ülejääv raha kanda käesoleva kohtumääruse resolutsiooni punktis 2.1 märgitud laste arvelduskontodele, igale lapsele 3/16 osa, märkusega: alaealise raha kasutamine lubatud vaid kohtu nõusolekul. Rahalistest vahenditest võib tasuda nende saamiseks tehtud kulutused."

Nüüd tekib küsimus kui mul endal ei oleks tekkinud oma palgast (laste eestkostjana) tulumaksukohustust, kuid laste pärandiga eeldatavalt teib kohustus 800-1000 eurot, siis kas antud tulumaksu tasumise nõusolek tuleb kohtult uuesti paluda või kuulub ka tulumaksu tasumine kalusli alla: ,,Rahalistest vahenditest võib tasuda nende saamiseks tehtud kulutused"? Kas tulumaksu tasumine pärandilt on pärandi saamiseks tehtud kulutus?

Endal sellist raha kuskilt leida ei ole ning ei kujuta ette. Endal on kasutatud maksuvaba tulu alla 6000 euro....

Tänudega,
mures eestkostja

Postitusi: 2053
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Alaealise pärandilt tulumaksu tasumine

16 Veebr 2021, 21:45

Tere

Päritud vara võõrandamisel tuleb tõepoolest tasuda tulumaks saadud kasult. Eestis on kõigil inimestel maksuvaba tulu 6000 eurot aastas, sealhulgas ka igal lapsel, kes on teeninud tulu. Kui laps on teeninud tulu rohkem kui 6000 eurot aastas, tuleb esitada tema nimel eraldi tuludeklaratsioon. Kas pärandvara müügist saadud vahendeid võib tulumaksu tasumiseks ilma kohtu täiendava nõusolekuta kasutada, sõltub eelkõige sellest, kuidas kohtule taotlus esitati ja milliste kulude tasumiseks nõusolekut küsiti. Seega tuleb lisaks resolutsioonile vaadata ka kohtuotsuse selgitavat ja põhjendavat osa ning samuti kohtule esitatud avaldust.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta