Testament

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Testament

03 Veebr 2021, 14:35

Tere,paar nädalat tagasi lahkus vanaema ja testamendiga jäi mulle korter.Sain aru et mul on kolm kuud aega kui tahan sellest loobuda?Endale ma korteri ei soovi,elamine olemas.Soov oleks korter anda pojale.Küsimus selles kas ma pean enne enda peale korter kirjutama või saab kohe?Kuidas oleks mõistlik edasi tegutseda?Aitäh.

Re: Testament

10 Veebr 2021, 14:21

Tere

Teie kirjeldusest ilmneb, et vanaema on testamendiga määranud Teile annakuna korteri. Annakusaajal on õigus annak vastu võtta või annakust loobuda. Kui annakusaaja annakust loobub, lõpeb annaku täitmise nõue, kui testamendist ei tulene teisiti.
Seega, kui Te ise pärandatud korterit annakuna ei soovi, ent soovite, et selle saaks Teie tütar, tuleks Teil annak vastu võtta ja tütrele võõrandada.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta