kinnisvara müügilt tulumaksu tasumine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 07 Jaan 2021, 10:12

kinnisvara müügilt tulumaksu tasumine

07 Jaan 2021, 10:17

Tere!

Pärisin mõttelise osa korterist. Teine pool kuulub võõrale inimesele, ei ole üldse asjaga seotud.
Küsimus on, et kui korteris elab alaliselt sees minu täisealine tütar siis kas müügi korral ikkagi pean maksma tulumaksu?

Tänud!

Postitusi: 2062
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: kinnisvara müügilt tulumaksu tasumine

14 Jaan 2021, 10:51

Tere

Maksuvabastus kehtib siin sel juhul, kui päritud vanematekodu hakatakse kasutama oma tegeliku elukohana ehk siis maksuvabastuse saamisel ei ole sätestatud eraldi tingimust sellele, kuidas see elukoht on saadud, kas pärandusena, kingitusena või on see ostetud – kui vanematekodu kasutati kuni müügini oma elukohana, kehtib maksuvabastus.
Siinkohal on oluline mõiste „elukoht”. Tsiviilseadustiku üldosa seaduse (TsÜS) § 14 lg 1 kohaselt on isiku elukoht koht, kus isik alaliselt või peamiselt elab. Maksumaksja elukohta iseloomustab esmalt selle seotus tema isiklike ja majanduslike huvidega. Oluline on, kas tütre eluruumi kasutus põhines üürilepingul või on tütar Teie perekonnaliige. Seega on elukoha kindlakstegemine iga maksuvabastuse juhtumi puhul fakti tõestamise küsimus. Riigikohtu suuniste kohaselt on maksuvabastuse rakendamisel määrav isiku tegelik elukoht.
Kui müüakse kaks elukohta vähem kui kahe aasta jooksul, on ajaliselt esimene tehing maksuvaba ning teine tehing maksustatakse. Kaheaastast tehingute vahelist aega loetakse müügitehingu kinnistusraamatusse kandmise kuupäevale järgnevast päevast alates.
Rohkem vara müügi maksustamisest saab lugeda Maksu- ja Tolliameti veebilehelt https://www.emta.ee/et/tulu-deklareerim ... randamisel

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta