Pangalaenuga korteri pärandamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Pangalaenuga korteri pärandamine

24 Okt 2020, 16:40

Tere,

Mul on pangalaenuga soetatud kinnisvara peale abikaasast lahutust ja millesse on sisse kirjutatud minu noorim laps (22a poeg), veel on eelnevast abielust 2 täisealist tütart, kes abielus ja saavad oma eluga ise hakkama.Minu küsimus on, mis saab minu korterist ja laenust kui minuga midagi juhtub ?
Kas läheb see automaatselt minu noorimale lapsele, kes on sinna sisse kirjutatud või pean eelnevalt mingi notariaalse paberi vormistama, et minuga
juhtumisel see korter ja laen läehvad üle minu noorimale lapsele ?

Tänud ette.

Re: Pangalaenuga korteri pärandamine

31 Okt 2020, 19:37

Tere

Pärandi hulka kuulub kogu pärandaja vara, kõik tema õigused ja ka kõik tema kohustused. Seega lähevad ka laenud üle pärandi vastu võtnud pärijatele. Surma puhuks saab isik teha korraldusi testamendi või pärimislepinguga. Kui testamenti või pärimislepingut ei ole tehtud, toimub pärimine seaduse järgi. Seadusjärgsel pärimisel on esimese ringi pärijateks kõik pärandaja lapsed ja abikaasa.
Kui soovite informatsiooni erinevatest võimalustest oma surma puhuks korraldusi teha või detailset analüüsi seadusjärgsest pärimisest soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes eelnevalt veebilehel https://hugo.legal/
Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta