Pangalaenuga korteri pärandamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Pangalaenuga korteri pärandamine

20 Okt 2020, 21:43

Tere,

Olen lahutatud juba 10 a ja elan pangalaenuga uues korteris kuhu on ka sisse kirjutatud minu poeg 22a.
Minuga midagi juhtumisel, mis saab minu korteri laenust ja kellele ja kuidas see automaatselt üle läheb ,
veel on mul kaks tütart, kes samast abielust, kes minu korterile ei pretendeeri?
Ka pean tegema mingid juriidilised lepingud ?

Re: Pangalaenuga korteri pärandamine

26 Okt 2020, 16:19

Tere

Pärandi hulka kuulub kogu pärandaja vara, kõik tema õigused ja ka kõik tema kohustused. Seega lähevad ka laenud üle pärandi vastu võtnud pärijatele. Surma puhuks saab isik teha korraldusi testamendi või pärimislepinguga. Kui testamenti või pärimislepingut ei ole tehtud, toimub pärimine seaduse järgi. Seadusjärgsel pärimisel on esimese ringi pärijateks kõik pärandaja lapsed ja abikaasa.
Kui soovite informatsiooni erinevatest võimalustest oma surma puhuks korraldusi teha või detailset analüüsi seadusjärgsest pärimisest soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes eelnevalt veebilehel https://hugo.legal/
Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta