Päritav kinnisvara ja tulumaksu kohustusest

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Päritav kinnisvara ja tulumaksu kohustusest

20 Okt 2020, 16:48

Tere!
Minu ema sai omal ajal omandireformi käigus korteri omanikuks. Peale tema surma saime mina, mu vend ja isa korteri kaasomanikeks. Nüüd peale isa surma oleme meie vennaga kaasomanikud.
Kas olen õigesti aru saanud, et kui me vennaga müüksime korteri, siis me tulumaksu tasuma ei pea, sest kinnisasi on omanikkku vahetanud ainult pärimise teel?

Lugupidamisega

Re: Päritav kinnisvara ja tulumaksu kohustusest

26 Okt 2020, 16:08

Tere

Maksuvabastus päritud eseme esmamüügil kehtib maksuhalduri seisukoha kohaselt vaid õigusvastaselt võõrandatud vara tagastamisel saadus kinnisasjade suhtes. Seevastu ostueesõigusega erastamise kohta on maksuhaldur selgitanud, et TuMS § 15 lg 5 punktides 3 ja 5 ettenähtud maksuvabastuse kohaldumise eelduseks on asjaolu, et kinnisasi on maksumaksja omandisse läinud ostueesõigusega erastamise teel. Seega kui ostueesõigusega erastamise teel vara omandanud isik talle antud maksusoodustust ei kasuta, vaid otsustab selle pärandada, ei saa tema pärijad TuMS § 15 lg 5 punktides 3 ja 5 ette nähtud maksusoodustust kasutada.
Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta