Testamendi avalikkusest

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Testamendi avalikkusest

27 Sept 2020, 20:01

Tere,

Mulle on testamendiga lähisugulase poolt pärandatud (ma ei ole esimese ringi pärija) vallas- ja kinnisvara. Pärandist loobunud ma ei ole (kolmekuuline tähtaeg on möödas), aga pärimismenetlust pole alustatud. Kas kolmandatel isikutel (nt. kohtutäituritel) on võimalus ja õigus saada teada infot minu kasuks tehtud testamendi kohta (et selline testament on üldse tehtud ja mida see testament sisaldab)?

Lugupidamisega

Re: Testamendi avalikkusest

30 Sept 2020, 21:53

Tere,

Tänan esitatud küsimuse eest.
Sissenõuet võib pöörata muuhulgas ka varalistele õigustele. Varaliste õiguste väljaselgitamiseks on kohtutäituril õigus teha kolmandatele isikutele päringuid.
Kui vajate kõigist asjaoludest lähtuvat õigusnõustamist, soovitan selleks pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebilehel https://hugo.legal/

Parimate soovidega
Tiina Mölder
jurist

Vasta