Pärandist loobumise tingimused

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 06 Mär 2020, 16:44

Pärandist loobumise tingimused

06 Mär 2020, 16:55

Viimased viis aastat Rootsis elanud Eesti Vabariigi kodanikust eestlanna suri veebruaris 2020.a. Rootsis.
Ta elas Rootsis ja oli abielus Rootsi kodakondsust omava mehega. 2002 aastal on notariaalselt Eestis vormistatud testament, mille alusel eestlanna pärijaks on Rootsi kodakondsust omav abikaasa. Pärija soovib loobuda eestlannast abikaasa poolt Eestis notariaalselt vormistatud testamendi pärandist.
Küsimus:
1.Kas eestlannast abikaasa pärandist loobumiseks saab Rootsi kodanikust mees seda teha notariaalselt Rootsis või mitte?
2. Kas tema täiskasvanud pojad ( eelmisest abielust ) peavad samuti loobuma samaaegselt isa abikaasa notariaalselt vormistatud pärandist, kuna nad on isa poolt pärandist loobumisel sellele järgnev pärijagrupp?

Postitusi: 1707
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Pärandist loobumise tingimused

13 Mär 2020, 15:37

Tere

Selleks, et saaks pärandist loobuda, tuleb esmalt alustada pärimismenetlust. Pärimismenetlus alustatakse tavaliselt riigis, mis oli pärandaja viimane elukoht. Pärimismenetlus hõlmab kogu pärandajale kuuluvat vara, sõltumata selle asukohariigist. Millise riigi õigust pärimisel kohaldatakse, sõltub sellest kas pärandaja seda testamenti tehes ära määras või mitte. Kui on määratud näiteks pärimine Eesti seaduste järgi ja testamendijärgne pärija pärandist loobub, toimub pärimine seaduse järgi. Eesti pärimisseaduse kohaselt on seadusjärgseteks pärijateks pärandaja abikaasa ja sugulased. Pärandaja abikaasa sugulased, sealhulgas lapsed, seadusjärgsete pärijate hulka ei kuulu, seega pole neil ka vajadust pärandist loobuda.
Kui pärimine toimub elukohariigi seaduste järgi, tuleb pöörduda teabe saamiseks Rootsi vastava asutuse poole. Eestis viivad pärimismenetlust läbi notarid, samuti nõustavad nad pärimisega seotud küsimustes.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
HUGO OÜ jurist

Vasta