tuvastushagi pärimismenetluses

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 10 Jaan 2020, 14:44

tuvastushagi pärimismenetluses

10 Jaan 2020, 14:55

Küsimus- üks vendadest suri ja pärida on 1 kinnistu. Pärijateks on abikaasa, 2 venda, 1 õde ja ühe teise surnud venna poeg. Kuna kahel pärijal puudub sünnitunnistus ja seda ka Venemaalt kätte ei saa,tuleb esitada tuvastushagi suguluse tuvastamiseks surnuga. Kes on aga kostjaks? kas lahkunu abikaasa kes kinnistul elab?

Postitusi: 1707
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: tuvastushagi pärimismenetluses

16 Jaan 2020, 16:35

Tere

Õiguste ja kohustuste tekkimine sõltub põlvnemisest. Kuna eelduslikult on tegemist seadusjärgse pärimisega, kuuluvad pärijate ringi sugulased. Sugulus tekkib põlvnemisest. Seadus võimaldab põlvnemise tuvastamise nõudmist ka surnud isikust. Selleks tuleb kohtule esitada vastav avaldus, milles on märgitud asjaolud, mille alusel võib vanemaks pidada isikut, kellest põlvnemist tuvastatakse. PKS § 95 isaduse tuvastamise hagi võib esitada ema või lapse hagi põhjal, mis on esitatud mehe vastu. Kui isik, kelle vastu oleks tulnud hagi esitada, on surnud, siis otsustab kohus hagita menetluses isaduse vaidlustamise või tuvastamise selle isiku avalduse põhjal, kes on eelmise lause kohaselt õigustatud hagi esitama.Surnud isikust põlvnemise tuvastamisel kostja puudub.
Kui Teil puuduvad vajalikud teadmised kohtusse pöördumiseks, soovitan kasutada dokumendi koostamisel juristi abi. Lihtne ja soodne on registreeruda individuaalsele õigusnõustamisele veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta