Kellel on õigus pärida

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kellel on õigus pärida

21 Juul 2011, 14:01

Kes on minu pärijad, kui on tegu minu enne abiellumist soetatud majaga.
Abielludes sõlmisime varaühisuse.
Nimelt huvitab ,kes pärivad ja millistes osades minu maja.Kas ainult minu 2 last, kes on eelmisest abielust(jäin leseks)?
Maja soetasin juba lesena olles.
Või pärib ka minu praegune abikaasa mingi osa ja tema eelmisest abielust lapsed.

Re: Kellel on õigus pärida

22 Juul 2011, 19:48

Teie seadusjärgseteks pärijateks on abikaasa ja lapsed, kes pärivad pärandvara võrdsetest osades – seega kõik 1/3. Abikaasa lapsed Teie seadusjärgsete pärijate hulka ei kuulu. Soovi korral saab seadusjärgsete pärijate ringi või päritavaid osi muuta testamendi või pärimislepinguga.

Abielludes või hiljem valitud abieluvarasuhe seadusjärgsete pärijate ringi ei mõjuta, küll aga seda, milline osa osast ühisvarast lisaks surnud abikaasa lahusvara kuulub pärandvara hulka.

Reeglina loetakse enne abikaasade poolt abielu sõlmimist omandatud vara kummagi abikaasa lahusvaraks. Erandiks võib olla olukord, kus maja on enne abielu sõlmimist ostetud enne selle juurdekuuluva maa kinnistamist vallasasjana ning maa on kinnistatud abielu kestel.


Vastas Eve Strang

Vasta