Pärandi vastu võtmine!

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 09 Dets 2016, 09:32

Pärandi vastu võtmine!

26 Jaan 2017, 15:14

Tere!

Küsimus järgmine. Avastasin, et 2011. aastal surnud vanaisal on kahe kinnistu kaasomand (1/8). Kas minu isal (otsene pärija) on veel õigust taotleda vara pärimist ja kas selleks tuleb pöörduda notarisse.

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Pärandi vastu võtmine!

31 Jaan 2017, 12:34

Pärijal on õigus pärand vastu võtta või sellest loobuda. Loobumiseks tuleb esitada notarile avaldus kolme kuu jooksul hetkest kui pärija saab teada pärandaja surmast ja enda pärimisõigusest. Kui nimetatud tähtaja jooksul avaldust esitatud ei ole, siis loetakse pärimaõigustatud isik pärijaks ning tal ei ole õigust pärandist enam loobuda. Pärija pärib kogu pärandaja vara ning õigus varale on tal alates pärandaja surmast.

Seega, kui Teie vanaisa suri 2011 aastal, siis tema pärijatel oli õigus esitada pärandist loobumise avaldus kolme kuu jooksul päevast kui nad said teada vanaisa surmast ja enda pärimisõigusest. Kui seda avaldust tehtud ei ole, siis loetakse nad seaduse järgi pärijateks.

Pärandaja vara pärivad pärijad kas seaduse järgi või testamendi järgi. Kui Teie vanaisa ei ole teinud testamenti, siis tema pärijateks seaduse järgi on kõik tema lapsed ning abikaasa. Selleks, et pärija saaks pärandvaraks oleva kinnisasja registreerida enda nimele ja teha sellega tehinguid tuleks läbi viia pärimismenetlus. Pärimismenetluse läbiviimiseks tuleks Teie isal pöörduda endale sobiva notari juurde. Pärimismenetluse lõppedes väljastab notar pärimistunnistuse pärast seda, kui ta on välja selgitanud, kes on pärandaja pärijad. Selle dokumendi alusel on võimalik vanaisale kuuluv kaasomandi osa kinnisasjadest registreerida vanaisa pärijate nimele.Vastas Eve Põtter.

Vasta