Pärimismenetlus Soomes

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 26 Apr 2016, 09:58

Pärimismenetlus Soomes

26 Apr 2016, 10:08

Milline näeb välja pärimismenetlus Soome Vabariigis, kui lahkunu on viimased 15 aastat elanud Soomes ja enamus testamendiga pärandatud vara asub Eestis.
Soome nn. Maistraati ja Verosse on tehtud perukirjad ja saadetud testament. Pärandvara nimekiri on Soomes Veros tänaseks üle vaadatud ja nö. pärandi maksuotsus tehtud, et Sooome riigile pärandimaksu maksta ei tule.
Aga küsimus, mis asutus Soomes peaks tegema/või teeb Eesti riigi jaoks mingi otsuse või akti selleks, et Eestis asuv testamendiga pärandatud kinnisvara pärijale ümber kirjutada oleks võimalik. Eesti notarid ütlesid, et kogu pärimismenetlus käib Soome riigis ja jutule mind võeta ei tahetud.

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Pärimismenetlus Soomes

26 Apr 2016, 15:20

Eesti jurist ei tea, kuidas näeb välja teise riigi (Sooome, Hispaania, Angoola vms) riigi pärimismenetlus – selleks tuleb pöörduda selle riigi juristi poole või Eesti advokaadibüroo poole, kellel on koostööpartner Soomes. Kui Eestis asub päritud kinnisvara, siis ei pea enam Eestis uuesti pärimisasja notari juures ajama, vaid kannete parandamine registris käib Soomes välja antud pärimisdokumentide alusel. Kinnistusosakonnale tuleb teha notari juures kinnistusraamatu kannete parandamise avaldus ja sellele lisada Soome väljaantud dokumendid. Vastavalt asjaoludele võib olla vajadus neid dokumente Eesti kohtus eelnevalt siiski tunnustada.


Vastas Priidu Pärna.

Vasta