Korteri müük!

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 06 Veebr 2016, 19:04

Korteri müük!

06 Veebr 2016, 23:41

Kui korterile on kaks pärijat ja ühele on sissekirjutis olemas sünnist saati! Teisel pärijal ei ole sissekirjutist kuna kirjutas korterist välja 5 aastat tagasi! Kui korter kohe peale pärimist maha müüa ja kas sissekirjutisega inimene pääseb 21 % tulumaksust! Mulle väitis teine pärija kindlalt, et on nõus korteri kohe maha müüma ja temal ei lähe 21% tulumaksu maha! Mul tekkis küsimus kuidas ta nii kindlalt teab? Või on siin mingi konks, et teine pärija on oma kontolt omaniku eest üüri arveid mitme aasta jooksul maksnud! Või kehtib seadus nii,et mõlemad pärijad peavad enne saama omanikeks ja seal elades peale omanikuks saamist kehtib mõlemale reegel, mõlemad pääsevad tulumaksust kui korteris elatud 2 aastas ja ühiselt üüriarveid tasutud pooleks! !?

Postitusi: 4030
Liitunud: 18 Apr 2011, 17:06

Re: Korteri müük!

10 Veebr 2016, 21:24

Vastaja juhtis Teie tähelepanu juba esimese küsimuse vastuses, et ainult sissekirjutuse omamine ei too kaasa pärandvara müügist saadud tulult maksuvabastust. Sellele, kuidas teine pärija kindlalt Teile väitis, et tema pääseb pärandvara müügist saadava tulu maksustamisest tulumaksuga, ei ole võimalik vastajal Teile vastata. Maksustamist kontrollib Maksu- ja Tolliamet.

Selles osas, kas pärija peab saama enne korteri müüki pärandavara omanikuks, on vastus järgmine: ei pea, kuid ta peab olema suuteline Maksu- ja Tolliametile tõendama, et on kasutanud peamise elukohana just nimetatud korterit vähemalt 2 viimast aastat, üheks selliseks tõendiks on kindlasti nii kommunaalmaksete kui ka üüriarvete tasumine.

Teie poolt nimetatud "konkse" ei oska vastaja kommenteerida, kuid kui see pärija, kes ei ole päritud korterit kasutanud viimased 2 aastat oma peamise elukohana ega suuda Maksu- ja Tolliametile tõendada, et on pärandvara kasutanud viimased 2 aastat (alates pärandaja surmast) oma peamise elukohana, tuleb korteri müügist saadavalt tulu omalt osalt tasuda tulumaksu.

Juhul, kui mõlemad pärijad soovivad elada 2 aastat koos päritud korteris ja tasuvad pärandvarale tehtavad kulutused pooleks, siis praegu kehtiva tulumaksu seaduse kohaselt rakendatakse mõlema suhtes tulumaksuvabastust.


Vastas Jana Kitter.

Vasta